Gravírovanie skla

A2-side.webp

Gravírovanie skla Mopa Laserom

Gravírovanie / značenie skla do roku 2022 bolo možné len pomocou UV alebo CO2 laserom. Obe varianty patria k drahším verziam laserovej technológie. Na prelome rokov 2022 a 2023 sme prišli na slovenský a český trh s novinkou  AIO Mopa laserom. Tento typ laseru mení úplne celú situáciu na trhu so značením. Pomocu vlnovej dĺžky 1064nm, dokážeme označiť sklo, plasty, farebne nerez, kontrastne čierne elexovaný hliník a ďalšie.


AIO MOPA laser

Jedná sa o Master Oscillator Power Amplifier Design (MOPA) vláknový laser. Laser je určený na jemné a presné značenie, gravírovanie a obrábanie povrchu. Celkové rozsahy frekvencie sú od 1 do 4000Khz. Šírka pulzu od 1 do 500ns. Konfigurácie laserového zdroja sú 20W, 50W a 100W. AIO MOPA laser dosahuje 5x vyšší peak energie ako konvenčné vláknové alebo MOPA lasery. Vďaka tomuto vysokému vrchovolu energie je možné značiť sklo a efektívnejšie gravírovať kovy.
Ako gravírovanie prebieha?

Značené sklo musí byť v ohniskovej vzdialenosti použitej optiky lasera. Celý popis prebieha rovnako ako u kovov. Rozdiel je v tom, že používame nastavenia, aby sme využili maximálnu výstupnú energiu laserového zdroja. V tomto prípade 55kW. Gravírovanie skla prebieha na spodnej strane skla, kedy sa jemne odoberá vrstva skla.


Je MOPA laser 100% náhrada za UV laser?

NIE!

UV laser dokáže jemnejšie a precíznejšie vykresliť detaily. Taktiež nepôsobí na sklo vysokou teplotou. Ak potrebujete značiť sklo raz za rok, tak je AIO MOPA laser vhodným prostriedkom na značenie skla. Počiatočné náklady na tento laser v porovnaní s UV laserom nie sú vôbec vysoké. V prípade značenia skla každý deň, doporučujeme UV laser.Je pre Vás AIO MOPA laser vhodný?

Na určenie vhodnosti laseru je nutné poznať:

-značený materiál (kov, plast, sklo …)

-požadovaný výsledok značenia ( gravírovanie, značenie)

-možnosti zástavby

-nutnosti komunikácie

Pre viac informacii k laseru a iným značiacim technológiam nás kontaktujte telefonicky alebo pomocou formulára.